Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  adwentu - 09.12.2018

 1. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy na Mszę św. roratnią codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6.00. Również codziennie jest losowana figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, która peregrynuje do osoby, która Ją wylosowała.
 3. W naszej parafii są już roznoszone opłatki. Jeśli ktoś był nieobecny podczas roznoszenia, to może nabyć je w zakrystii.
 4. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Bolesław Opaliński. Program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz poniżej.
 5. W naszym kiosku parafialnym są już do nabycia świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy, jak również  płyty z kolędami czy też kartki świąteczne Jest także do nabycia czasopismo o św. Bernardynie ze Sieny, którego postać zostanie nam przedstawiona w czasie naszych rekolekcji.
 6. Przez najbliższy okres można składać dobrowolne ofiary do skrzynki na rzecz ubogich z naszej parafii. Z zebranych ofiar zostaną przygotowane paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.PLAN  REKOLEKCJI  ADWENTOWYCH
w Parafii św. Brata Alberta
w dniach 16-19 grudnia 2018 r.

NIEDZIELA - 16.12.2018 r.
 •  7.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich
 •  9.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich
 • 11.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich
 • 13.00 - Msza św. i nauka dla dzieci
 • 18.00 - Msza św. i nauka dla młodzieży

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA - 17-19.12.2018 r.
 •  6.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich
 • 11.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich
 • 18.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich
 • 20.00 - Msza św. i nauka dla wszystkich

Rekolekcje prowadzi O. Bolesław Opaliński
kustosz relikwii św. Bernardyna ze Sieny

PONIEDZIAŁEK - dzień przygotowania do Sakramentu Pojednania i Pokuty
WTOREK  i ŚRODA - dzień Sakramentu Pojednania i Pokuty
I  NIEDZIELA  adwentu - 02.12.2018

 1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu i czas czuwania na nadejście Jezusa. Msza św. ku czci Matce Bożej tzw. Roratnia jest odprawiana w naszej świątyni codziennie o godz. 6.00 rano w bocznej kaplicy. Również w tym roku będzie po naszej parafii wędrować figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Przed Figurką będzie umieszczony koszyczek do którego należy położyć karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, a następnie odbędzie się losowanie Matki Bożej.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki, które będą roznoszone w naszej parafii przez brata Waltera i chętnych z naszej parafii. Każdy z roznoszących opłatki będzie miał przy sobie imienny identyfikator. Jeśli ktoś chciałby pomóc w ich roznoszeniu, to można się zapisać w zakrystii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już to uczynili. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na dalsze prace remontowo – budowlane przy naszym klasztorze i kościele.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, za tydzień zaś o tej samej porze spotkanie dla ich Rodziców.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o dar powołań zakonnych i kapłańskich. W piątek wyjazd doi chorych od godz.9.00, zaś spowiedź po południu od godz. 17.30.
 5. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św.  w naszym kościele o godz. 6.00 i 18.00. Jest to również dzień, w którym zapraszamy wszystkich na Godzinę Łaski – godzinę trwania w ciszy sam na sam z Jezusem i Maryją od godz. 12.00 do 13.00.
  W tym dniu również dziękujemy Bogu za dar Legionu Maryi, który obchodzi 10 – lecie swego istnienia.
 6. Dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i młodzieży za przybycie i pomoc w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej. Było około 80 osób na wspólnej zabawie. Serdecznie i gorąco dziękujemy Franciszkańskiej Oazie i jej opiekunom.
 7. W naszym kiosku parafialnym są już do nabycia świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy, jak również przez najbliższy okres można składać dobrowolne ofiary do skrzynki na rzecz ubogich z naszej parafii. Z zebranych ofiar zostaną przygotowane paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego przedsięwzięcia.
 8. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które odbędą się w dniach 16–19 grudnia 2018 roku. Będzie je prowadził o. Bolesław Opaliński wraz ze św. Bernardynem ze Sieny.
Wróć do spisu treści