Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA - 14.10.2018

  1. 14 października to dzień w którym dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i katechetom za wychowanie i przekazywaną wiedzę. Pamiętajmy w naszych modlitwach w dniu dzisiejszym w sposób szczególny o tych osobach.
  2. Dzisiaj z racji trwania Dnia Papieskiego trwa zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary te zostaną przekazane dla uzdolnionej młodzieży jako stypendia naukowe.
   Również w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie:
   • Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. o godz.12.15 w klasztorze
   • młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. W spotkaniu formacyjnym zachęcam, aby również uczestniczyli Rodzice.Od jutra czyli od 15 października można będzie składać do skrzynki  kartki z wypisanymi zmarłymi, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. ofiarując w ich intencji koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Od jutra czyli od 15 października można będzie składać do skrzynki kartki z wypisanymi zmarłymi, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. ofiarując w ich intencji koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Nasza Ojczyzna obchodzi w tym roku 100 – lecie odzyskania niepodległości. W związku z tym w najbliższy czwartek tj. 18 października zapraszamy do sali konferencyjnej w klasztorze na spotkanie z p. dr hab. Mieczysławem Rybą – profesorem nadzwyczajnym KUL, który o godz. 19.00 przeprowadzi wykład pt.: „Odrodzenie Polski w 1918 roku. Niepodległość wczoraj i dziś.”  Również zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. Piękna nasza Polska cała. Na pracę składa się rysunek formatu A4 lub 3 zdjęcia pocztówkowe ukazujące piękno naszego kraju. Składamy w zaklejonej kopercie z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku uczestnika w zakrystii do końca października. Do wygrania albumy i karnety na siłownię.
  5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na uroczystości patronalne ku czci św. Łukasza. Mszy św. sprawowanej 18 października br. W Archikatedrze Lubelskiej o godz.19.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik metropolita Lubelski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Trwa miesiąc październik – czas modlitwy Różańcowej. W naszej świątyni Różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca Krystyna Adamiec ul. Altanowej oraz Wiktora Tchórzewska z ul Relaksowej, której Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek w kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 10.00
     
   

  Z  POPRZEDNIEJ  NIEDZIELI

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 indywidualne błogosławieństwo dzieci.
  2. Trwa miesiąc październik – czas modlitwy Różańcowej. W naszej świątyni Różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jutro tj. w poniedziałek zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W sobotę tj. 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się po Mszy św. o godz.18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
  5. 14 października  br. o godz. 20.00 w archikatedrze lubelskiej będzie miał miejsce nadzwyczajny koncert wokalno - instrumentalny dla uczczenia 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.
  6. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej i tym wszystkim, którzy w dniu wczorajszym posprzątali przy kościele. Jeszcze zostało trochę rzeczy do uporządkowania dlatego zapraszam chętnych do pomocy w najbliższy piątek na godz. 16.00. Zbiórka przed wejściem do klasztoru.
  7. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania:
    • Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. o godz.12.15 w klasztorze
    • młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. W spotkaniu mogą również uczestniczyć Rodzice.
  8. Zachęcamy do uczestnictwa Was wszystkich Bracia i Siostry do czynnego i aktywnego życia w parafii poprzez zaangażowanie się w działalność grup duszpasterskich. A są to następujące grupy: Żywy Różaniec, Franciszkański Zakon Świeckich, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, Chór Albertus, Wspólnota Oazowa dla Małżeństw – Kościół Domowy, Legion Maryi, Wspólnota Najśw. Imienia Jezus, Franciszkańska Oaza Dzieci Bożych, Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci i Lektorzy.
  Wróć do spisu treści